Yurtdışı Topluluklarda Üniversite Kariyer Merkezlerinin Kurulması ve Kapasite Geliştirme Çalıştayı, derneğimiz tarafından Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) desteğiyle 12-14 Kasım 2016 tarihlerinde İTÜ Ayazağa yerleşkesinde düzenlendi.

Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Makedonya, Saraybosna, Senegal ve Somali’deki üniversite kariyer merkezi yöneticileri ve uzmanlarının katıldığı çalıştayda, farklı ülkelerde üniversite kariyer merkezlerinin mevcut durumu ve bu alanda kapasite geliştirmeye yönelik işbirlikleri ele alındı. TİKA, Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nden uzmanlar, İTÜ Kariyer Merkezi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve ekibi ile IAEVG Lüksemburg temsilcisi Dr. Jean Jacques Ruppert’in konuşmacı olarak yer aldığı program süresince ülkeler karşılıklı bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

Programın son gününde katılımcılar, Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği tarafından Beşiktaş Vodafone Arena’da düzenlenen II. Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı’na katılarak ülkemizin mühendislik alanındaki tek ulusal etkinliğini yerinde görme fırsatı kazandılar.