V. Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı Ziyaretçi

Düzenleyen

Ev Sahibi

Partnerler

1903 LOUNGE SPONSORLARIMIZ

PANAROMİK LOUNGE SPONSORLARIMIZ

İnternet İK Sponsoru

İnternet İletişim Sponsoru

KATILIMCILARIMIZ

*Firmalar ile 08.00- 18.00 saatleri arasında görüşebilirsiniz.
**Sponsorlarımız ve katılımcı firmalarımız her gün güncellenmektedir, yeni katılan firmaları görebilmek için lütfen sayfamızı tekrar ziyaret ediniz.
***Etkinlik süresince fuar alanında video, fotoğraf, vb. gibi çekimler gerçekleşebilir ve ilgili görüntüler Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği ve diğer katılımcı firmaların internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında yayımlanabilir. Bu bilgilendirme kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında yapılmakta olup, katılımcılar tarafından bilgilenmiş ve paylaşıma izin verilmiş olarak kabul edilmektedir.

TÜMKAF’a Katılarak Neler Yapabilirsiniz?

Stant Ziyaretleri

Katılımcı tüm firmaların İK yetkilileri stantlarında firmaları ve kariyer olanakları ile ilgili merak ettiğin soruları cevaplamak için bekliyor olacak. Stantlara uğrayarak kendileri ile tanışabilir ve pek çok bilgi edinebilir ve CVni paylaşabilirsin.

Çay Saatleri

Farklı sektör ve firmalardan yöneticilerin siz, mühendisler ve mühendis adayları, ile doğrudan iletişim kurması, deneyimlerini paylaşması ve örgüt kültürlerine uygun adayları yakından tanıyabilmesi amacıyla etkin bir ortam yaratıyoruz. Çay saati oturumlarına katılarak pek çok yöneticiyi, firmalarını ve profesyonel hayatlarını daha yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsin.

Atölye (Workshop) & Örnek Olay (Case Study) Çalışmaları

Firmalar, kurumları için öncelikli olan konular üzerinden atölye çalışmaları ve  pek çok yeni fikrin tartışılacağı gerçek bir konu veya soruna dayanan örnek olay çalışmaları düzenleyecekler. Tüm bunlara katılarak mühendislik becerilerinizi ve  yeteneklerinizi sergileyebilirsin.

Başvurular ve Mülakatlar

Katılımcı firmalarımız, KYYD-YEP üzerinden online iş-staj ilanları yayınlayacaklar. İlgilendiğin ilanlara başvurarak Vodafone Park Localarında yapılacak mülakatlara katılabilirsiniz.

*Vodafone Park’a giriş yapabilmek ve ilgini çeken kariyer etkinliklerine başvurabilmek için KYYD-YEP’e kaydolman gerekli. Kariyer etkinliklerine başvurabilmek için KYYD-YEP’e CVni yüklemen gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Her gün yeni etkinlikler girileceği için YEP’i düzenli olarak takip etmeni öneriyoruz.

Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği-Yetenek Platformu
(KYYD-YEP)

TÜMKAF’19’da, Vodafone Park’a girebilmen için sana bir QR kodunu göndermemiz gerekecek. QR kodunu paylaşabilmemiz için YEP’e kayıt yaptırmış olmalısın, daha da önemlisi
KYYD-YEP aracılığıyla TÜMKAF katılımcıları tarafından düzenlenen kariyer etkinliklerine başvurabilir ve firma yetkililerine yeteneklerinizi daha yakından göstermek için fırsatlar yakalayabilirsin. Düzenlenecek tüm yönetici söyleşileri, mülakatlar, örnek olay çalışmaları vb. pek çok etkinlik sadece bu platformdan duyurulacak.
Dahası tüm bu firmalar ile yıl boyunca iletişim kurabilir, düzenlediğin profil ve CV ile firmaların size ulaşmasını sağlayabilir ya da yayınladıkları iş ve staj ilanlarına başvurabilirsin.

KAYIT için sayfanın üst bölümünde yer alan “Kayıt ve Giriş için tıklayınız” bölümünden istenen bilgileri tamamlaman ve aşağıdaki 2 basit adımı tamamlaman gerekli

  1. Mailinize gönderilen “mail doğrulama” linkini tıklayarak “şifre oluşturma” linkinin mailinize gönderilmesini sağla
  2. Yeni gönderilen mail ile “Şifreni belirle”

Artık kaydını tamamladın, mail adresiniz ve belirlediğiniz şifre ile giriş yapabilirsin.

TÜMKAF’19’u En Verimli Şekilde Geçirmek İçin Neler Yapmalısın?

KYYD-YEP'e KAYDOL
Bu link üzerinden YEP'e kaydol. Soldaki 'TÜMKAF'19 Katılım Başvurusu' alanından TÜMKAF’19 sayfasındaki ‘Katılmak istiyorum’a tıkla! Doğrulama mailini onayla. Yetenek Platformu'ndaki ekinlikleri, vaka çalışmalarını, iş ilanlarını incele ve başvur. Ekim ayının ilk haftasında alacağın QR kod maili ile Vodafone Park'a sıra beklemeden gir.
CV'ni YÜKLE
Şirketlerin CV’ne anında ulaşabilmesi için CV’ni YEP'e yüklemelisin. Yanında da bulundurmanda fayda var.
NASIL GİYİNMELİSİN?
Rahat, şık (smart casual) ya da takım elbise giyebilirsin. Kendini rahat hissetmen en önemlisi tabi.
VAKİTLİCE GELMELİSİN
Ne kadar erken o kadar iyi. Öğle vaktinde fuar çok yoğun olabiliyor ya da fuarın son saatlerinde şehir dışından gelen firmalar dönüş işlemleriyle ilgilenebiliyor.
KİTAPÇIĞI İNCELE
Geldiğinde kitapçığın üzerinde biraz vakit harca, şirketlerin yerlerini, etkinlikleri keşfet... Böylelikle kalabalık stantlarda sıra beklemeden istediğin gibi planlama yapabilirsin.
İLGİNİ ÇEKEN FİRMALARI ÖNEMSE
Eğer vaktin varsa öncelikle daha az ilgilendiğin şirketlerden başla ve rahatlamanı, deneyim kazanmanı sağla. Ardından çok da geçe kalmadan en çok ilgilini çeken şirketlerin yetkilileri ile tanış.
KENDİNİ TANIT VE KONUŞMAN İÇİN HAZIRLAN
Merhaba diyerek konuşmaya başla ve ismini söyle. Yetkilinin adını yaka kartından görebildiysen ismi ile hitap et. CV’nin YEP'te olduğunu belirtmelisin. Kariyerinde ilgi çeken konuları, okul ve diğer deneyimlerini anlat, güçlü yönlerini vurgula.
NOT AL
Daha sonra iletişime geçmek istediğin kişilerin isimlerini e-mail adreslerini not al. İşe alım ile ilgili spesifik bilgiler ya da dikkatini çeken konular için gelecekte gerekli olabilir.
İLETİŞİMDE KAL
Şirket yetkililerine kartvizitlerini sor. Böylelikle direkt teşekkür maili atabilirsin ve iletişimde kalabilirsin..